750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ

  Sayı-58 Roman Kahramanları

  ÜRÜN KODU / ISBN : 9771309440583 58

  ISSN : 1309-4408

  Sayı : 58 / NİSAN – HAZİRAN 2024

  Türü : Edebiyat dergisi - 3 ayda bir yayımlanır

  • İNDİRİM %20
  • 104.00 TL 130.00 TL

  24 Mayıs, 2024 tarihinde kargoda.

  Barkod           : 9771309440583 / 58

  ISSN              : 1309-4408

  Yayının Adı    : Roman Kahramanları

  Yay. Periyodu  : 3 aylık

  Sayı                 : 58 / NİSAN-HAZİRAN 2024

  Türü                 : Edebiyat

  Gen. Yay.Yön.  : Ömer Asan

  Editör                : Serap İlhan Asan

  Kâğıt                 : 70 gr. 1. Hamur

  Kapak                : 300 gr. Kuşe, Selofanlı

  Sayfa Sayısı      : 168

  Ebat                   : 19 x 24 cm

  19-21 Aralık 2023 tarihleri arasında İstanbul Marmara Eğitim Vakfı ve Maltepe Üniversitesi’nin birlikte düzenlediği ve Roman Kahramanları dergisi olarak bizim de katkı sunduğumuz 8. Roman Kahramanları İstanbul Edebiyat Festivali’nin ana teması “Cumhuriyetin 100. Yılında Türk Romanı ve Romanların Aynasında Türkiye” idi.

  İşte bu sayımızdaki ilk dosya da, değerli akademisyen ve yazarların festivalimizde yaptıkları sunumların bir bölümünden oluşuyor. “Bir roman kahramanı yaratmak”tan “yazınsallık ve roman söylemi”ne, “felsefe-edebiyat ilişkisi”nden “Mavi Anadoluculuk akımı”na birbirinden ilginç konuların irdelendiği; Cumhuriyet dönemi Türk edebiyatının birçok önemli yazar ve eserinin ele alındığı festival sunumlarını –dosyanın hacmi nedeniyle– nisan ve temmuz sayılarımıza bölerek yayımlıyoruz.

  İkinci dosyamızın konusu,  değerli yazar Faruk Duman’ın kült eseri Sus Barbatus! Dosyada ayrıca dergimiz için yazarla yapılan bir de röportaj bulunuyor.

  Son dosyamız ise Türk edebiyatındaki köy romanlarına odaklanan dokuz yazıyla okurlarımızı bekliyor. 

  “Doğu Romanları” dizimizin bu sayımızdaki konusu Güney Afrikalı yazar Zakes Mda’nın Adınla Başlar Hayat adlı romanı. Menekşe Toprak’la Dejavu romanı üzerine yapılan çoklu söyleşiyi de ilgiyle okuyacağınızdan eminiz. “Serbest İncelemeler” bölümünde ise Tezer Özlü yazınına ve Japon yazar Ryunosuke Akutagava’nın “Cehennem Tablosu” adlı eserine dair birer inceleme de yer alıyor.

  Emeği geçen yazar ve editörlerimize teşekkür ediyor, keyifli okumalar diliyoruz.

  Bu sayımızdaki yazarlarımız:

  Abdullah Ezik / Asuman Gül Biçen / Baran Barış / Betül Çotuksöken / Cabir Özyıldız / Canan Tonka / Egemen Ozan Sönmez / Emin Vural / Erkan Karaaslan  / Fecri Polat / Gonca Arkon Tekinel / Gülçin Tuğba Nurdan / Güncel Önkal  / Haluk Öner / Hicran Kırömeroğlu / İbrahim Dizman / Merve Arlı / Mete Karagöl / Metin Turan / Oya Baydar / Salih Dizdar / Süreyya Deniz Özceylan / Yavuz Ahmet / Yusuf Çotuksöken

  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
  ShopPHP E-Ticaret | v4