750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ
 • Sayı-54 Roman Kahramanları Dergisi

Sayı-54 Roman Kahramanları Dergisi

ÜRÜN KODU / ISBN : 9771309440545 54

ISSN : 1309-4408

Sayı : 54 / NİSAN – HAZİRAN 2023

Türü : Edebiyat dergisi - 3 ayda bir yayımlanır

 • İNDİRİM %20
 • 104.00 TL 130.00 TL

26 Nisan, 2024 tarihinde kargoda.

Barkod     : 9771309440545 / 54
ISSN      : 1309-4408
Yayının Adı  : Roman Kahramanları
Yay. Periyodu : 3 aylık
Sayı      : 54 / NİSAN-HAZİRAN 2023
Türü      : Edebiyat
Gen. Yay.Yön. : Ömer Asan
Editör     : Serap İlhan Asan
Kâğıt     : 70 gr. 1. Hamur
Kapak     : 300 gr. Kuşe, Selofanlı
Sayfa Sayısı  : 192
Ebat      : 19 x 24 cm

Bu sayımızın dosya konusu “antikahramanlar”. Henüz TDK ve Dil Derneği kılavuzlarına girmemiş olan bu terim, değişik kaynaklarda “anti-kahraman”, “antikahraman” ya da “anti kahraman” şeklinde yazıldığından bir yazım birliğinin sağlandığını söylemek güç. Biz dosyamızın başlığında bu terimi bitişik yazmayı tercih ettik ancak yazarlarımızın tercih ettikleri yazım şekline de müdahale etmedik.

Yazarlarımızın incelediği romanlarda bir ya da birden çok özelliğini göreceğimiz “antikahraman”ın genel bir tanımını yapmak çok zor. Yine de Dostoyevski’nin Yeraltından Notlar’ındaki “Kötü biri olamamak bir yana, herhangi bir şey olmayı da beceremedim: Ne kötü ne iyi, ne alçak ne namuslu, ne kahraman ne de haşerenin biriyim.” cümleleri, iyi bir başlangıç sunuyor.

Dosyamıza gelen yazıların çokluğu nedeniyle bir bölümünü “Antikahramanlar-I” olarak bu sayımızda yayımlıyoruz. Diğer bölümünü ise “Antikahramanlar-II” olarak temmuz sayımızda yayımlayacağız.

Bu sayımızda dosya dışında üç yazıya yer verdik: “Resimden Edebiyata İmgenin Dönüşümü” dizimizin bu sayımızdaki başlığı “Resmin Öykü Tamamladığı Nokta Agop Arad ve Abidin Dino Üzerine Bir Varsayım”. “Doğu Romanları” dizimizin konusu, Chinua Achebe’nin “Afrika Üçlemesi”. Serbest incelemeler bölümünde ise “Bulgar Romancılığına Dair Bazı Notlar” başlıklı makale yer alıyor.

Emeği geçen yazarlarımıza teşekkür ediyor, daha güzel günlere ermek umuduyla iyi okumalar diliyoruz.

Bu sayımızdaki yazarlarımız:

Aliye Uslu Üstten / Alp Arslan Akman / Aykar Sönmez / Baran Barış / Berrin Turan Tilbe / Bülent Kalkan / Canan Olpak Koç / Canan Sevinç / Egemen Ozan Sönmez / Engin Kükrer / Ercan Yılmaz / Ferhat Taştemel / Fırat Kargıoğlu / Gonca Arkon Tekinel / Hakan Tokdemir / Hilâl Akman / Hüseyin Mevsim / İlhan İnce / İnci Aydın / M. Utku Yeşilöz / Melek Koç / Mustafa Fatih Aydın / Şener Şükrü Yiğitler / Toprak Aras / Tuba Emircan Çetok / Yavuz Ahmet / Zeynep Durak / Zeynep Nur Tiryaki

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4