750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ
  • Sayı-49 Roman Kahramanları

Sayı-49 Roman Kahramanları

ÜRÜN KODU / ISBN : 9771309440002/49

Yazarı: Kolektif
Türü: Edebiyat Dergisi Sayı:49
Basım Tarihi: Ocak/Mart 2022

  • İNDİRİM
  • 130.00 TL

25 Nisan, 2024 tarihinde kargoda.

Editörden

Merhaba sevgili roman kahramanları,

Ocak 2010’da yayın hayatına başlayan dergimiz on ikinci yılını tamamladı. Giderek ağırlaşan ekonomik şartlar, kâğıt ve baskı maliyetleri düşünüldüğünde, her bir sayısı ortalama 192 sayfalık bir kitap gibi olan bu dergiyi bunca yıl yaşatmanın zorluğu anlaşılabilir. Bu başarıda, gönüllülük esasıyla bize destek olan öz verili editörlerimizin ve yazarlarımızın ve tabii okurlarımızın payı büyük. Hepimiz birer roman kahramanıyız.

Bu sayımızın ilk dosyasında, cumhuriyetin ilk yıllarından kırklı yılların sonuna kadar edebiyat dünyamızda gündemde kalmış şair ve yazar Şükûfe Nihal’in eserlerini incelerken yazarın kayıp yıllarına da ışık tutmaya çalıştık.

İkinci dosyamızın konusu Haruki Murakami’nin roman kahramanları. Dosya editörümüz sevgili Batıgün Sarıkaya’nın dediği gibi “kimine göre çağımızın en büyük romancılarından, kimine göre popüler kültürün nimetlerinden yararlanarak yükselmiş bir yazar” olan Murakami’nin on romanı ve kahramanları ele alındı.

Beyoğlu” dosyamızda, konusu ve kahramanlarının yolları bir şekilde Beyoğlu ile kesişmiş on eser, Beyoğlu’nun edebiyattaki yeri odağında incelendi.  

Geçen sayımızda ilkini yayımladığımız “Roman Kahramanları Şiire Sığar mı?” dosyasının ikincisi ise bu sayımızın son dosyası.

Emeği geçen yazar ve editörlerimize teşekkür ediyor, pandemi ve ekonomik krizle geçen zor bir yılın ardından yeni yılın hepimize daha güzel günler getirmesini diliyoruz.

Serap İlhan Asan

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4