750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ
  • Sayı-56 Roman Kahramanları

Sayı-56 Roman Kahramanları

ÜRÜN KODU / ISBN : 9771306447569/56

Barkod: 9771306447569/56

ISSN: 1309-4408

Yayının Adı: Roman Kahramanları

Yay. Periyodu: 3 ayda bir

Sayı: 56 / Ekim-Aralık 2023

Türü: Edebiyat

  • İNDİRİM %20
  • 104.00 TL 130.00 TL

26 Nisan, 2024 tarihinde kargoda.

Sayı: 56 / Ekim-Aralık 2023

Türü: Edebiyat

Gen. Yay.Yön.: Ömer Asan

Editör: Serap İlhan Asan

Kâğıt: 70 gr. 1. Hamur

Kapak: 300 gr. Kuşe, Selofanlı

Sayfa Sayısı: 208

Ebat: 19 x 24 cm

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını kutlamanın coşkusuyla merhaba,

Roman, edebiyatın ana türlerinden biri, hatta lokomotifi belki de. Yüzyıllardır yaşamımızın içinde ve giderek etkisini arttırıyor. Biz de yılda iki binin üzerinde roman yayımlanan bir ülkeyiz.

Cumhuriyet ideolojisini inşa etmeye çalışan romanlardan toplumcu gerçekçi romanlara; tezli romanlardan fantastik romanlara; küçük burjuva gerçekliğinden köy romanlarına; postmodernist açılımlardan tinsel ya da bireysel yaşantıları öne çıkaran romanlara kadar 100 yıllık bir yelpazede Türkiye’nin portresini romanlar üzerinden tanımlamak/değerlendirmek mümkün mü? İşte bu sorunun yanıtını aramaya küçük bir katkı amacıyla dergimizin bu sayısını Cumhuriyet döneminin roman kahramanlarına ve yazarlarına ayırdık.

Yüz yıllık bir dönemin bütün önemli eser ve yazarlarını bir edebiyat dergisinin tek bir sayısına sığdırmak mümkün değil elbette. Sayfa sayımızı aştığımız bu dosyamızda toplam 39 yazı yer alıyor. İlk sekiz yazı, tek tek romanlara ve kahramanlarına değil dönem edebiyatına ve belirli yazarların eserlerine genel bir bakış sunuyor. Sonraki yazılar ise her zaman olduğu gibi romanlara ve kahramanlarına odaklanıyor.

Emeği geçen yazar ve editörlerimize teşekkür ediyor, iyi okumalar diliyoruz.

Nice yüzyıllarımız olsun…

Bu sayımızdaki yazrlarımız:

Arzu Alkan Ateş / Aykar Sönmez / Bahriye Çeri / Caner Çelik / Christina Zenginoğlu / Egemen Ozan Sönmez / Elvan Kaya Aksarı / Erkan Karaaslan / Ertuğrul Aydın / Esra Yapıcıoğlu / Feridun Andaç / Gülçin Tuğba Nurdan / Haktan Kalır / Hasan Öztürk / Hasan Sakın / İbrahim Dizman / İsmail Aydın / İsmet Emre / Jale Nur Turgut / Kenan Göçer / Kerim Karayel / M. Utku Yeşilöz / Mehmet Fırat Pürselim / Mehtap Demiröz Harman / Merve Koçak Kurt / Muhammed Hüküm / Munise Bayer / Murat Taş / Mustafa Başpınar / Mustafa Okumuş / Nilüfer Altunkaya / Pelin Şirin / Sevde Merve Eryılmaz / Şaban Sağlık / Şeyma Bakkaloğlu / Şirvan Erciyes / Umut Selçuk / Ümit Yıldırım / Ünal Çelik / Yasin Yarar

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4