750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ

  Sayı-55 Roman Kahramanları

  ÜRÜN KODU / ISBN : 9771309440552/55

  Barkod : 9771309440552/55

  ISSN : 1309-4408

  Yayının Adı : Roman Kahramanları

  Yay. Periyodu : 3 ayda bir

  Sayı : 55 / Temmuz-Eylül 2023

  Türü : Edebiyat

  • İNDİRİM %20
  • 104.00 TL 130.00 TL

  16 Temmuz, 2024 tarihinde kargoda.

  Sayı : 55 / Temmuz-Eylül 2023

  Türü : Edebiyat

  Gen. Yay.Yön. : Ömer Asan

  Editör : Serap İlhan Asan

  Kâğıt : 70 gr. 1. Hamur

  Kapak : 300 gr. Kuşe, Selofanlı

  Sayfa Sayısı : 200 

  Ebat : 19 x 24 cm

  Merhaba,

  Yine dolu dolu bir sayıyla karşınızdayız.

  Bu sayımızın ilk dosya konusu “Estetiğin Psikolojisi: Orhan Pamuk'un Kahramanları”. Dosya editörümüz Haluk Öner dosya hakkında şöyle söylüyor: “Orhan Pamuk’un roman kahramanlarına psikolojik açıdan bakmak, geniş çerçevede ortaya koyduğu toplumsal-zihinsel sorunları okuyabilmek, estetikle insan-toplum arasında bağ kurabilmek için ilk adım olabilir. Elinizdeki dosya yazarın kahramanlarını yaratırken bilinçli olarak eksik bıraktığı, birer zaaf olarak estetize ettiği psikolojik dinamiklere odaklanıyor.”

  Geçen sayımızda ilk bölümünü yayımladığımız “Antikahramanlar” dosyasının ikinci bölümünü de söz verdiğimiz gibi bu sayımızda yayımlıyoruz. Dosya yazarlarımıza sabırları için teşekkür ediyoruz.

  “Resimden Edebiyata İmgenin Dönüşümü” dizimizin beşinci yazısı ve “Doğu Romanları” dizimizin dördüncü yazısı da bu sayımızdaki yerlerini aldı. Bunlar dışında ise Jenny Diski’nin Yazan Kadının Savunması romanına, İvan Radoev’in oyun kahramanlarına, intihar kavramının sanata yansımasına ve Ayfer Tunç’un Dünya Ağrısı romanına dair dört serbest inceleme yazısına yer verdik.

  Emeği geçen yazar ve editörlerimize teşekkür ediyor, iyi okumalar diliyoruz.

  Bu sayımızdaki yazrlarımız:

  Abdullah Ezik / Almula Türedi / Ayşe Baratalı Çakır / Batıgün Sarıkaya / Can Şen / Cansu Tekin / Dilek Bilge / Ece Baykara / Ercan Eren / Erdi Karabıyık / Erkan Karakiraz / Gülbahar Tekin / H. İsmail Tamer / Haluk Öner / Hasan Öztürk / Hüseyin Mevsim / Işıl Bilgi / İnci Aydın / İrem Hatıl / Jale Nur Turgut / M. Utku Yeşilöz / Macit Balık / Miray Ünsalan / Nur Ergelen / Oğuz Şenses / Sefa Toprak / Selda Uygur / Selimcan Yelseli / Umut Boyun / Yahya Doğan / Yavuz Ahmet / Zöhre Ekinci

  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
  ShopPHP E-Ticaret | v4