750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ

  Sayı-57 Roman Kahramanları

  ÜRÜN KODU / ISBN : 9771309440576/57

  Barkod : 9771309440576/57

  ISSN : 1309-4408

  Yayının Adı : Roman Kahramanları

  Yay. Periyodu : 3 ayda bir

  Sayı : 57 / Ocak-Mart 2024

  Türü : Edebiyat

  • İNDİRİM %20
  • 104.00 TL 130.00 TL

  23 Temmuz, 2024 tarihinde kargoda.

  Sayı : 57 / Ocak-Mart 2024

  Türü : Edebiyat

  Gen. Yay.Yön. : Ömer Asan

  Editör : Serap İlhan Asan

  Kâğıt : 70 gr. 1. Hamur

  Kapak : 300 gr. Kuşe, Selofanlı

  Sayfa Sayısı : 164 

  Ebat : 19 x 24 cm

  Bu sayımızda iki dosya ve altı serbest incelemeye yer verdik.

  İlk dosyamızın başlığı,  “Kent ve Kahraman: Trieste”. İbrahim Yasin Güler ve Bülent Ayyıldız’ın editörlüğünde hazırlanan dosyada, ülkemizde kimi çok bilinen, kimi ise fazla bilinmeyen İtalyan yazarların eserlerinden yola çıkılarak Trieste kentinin edebî ve kültürel zenginliğinin izleri sürülüyor. 

  İkinci dosyamız Süreyya Köle ve Şirvan Erciyes’in editörlüğünde hazırlanan “Çukurova Romanları” dosyası. On üç yazıdan oluşan bu dosyayı okudukça edebiyatımızda Çukurova’nın, insanı, kültürü, doğasıyla âdeta bir roman kahramanına dönüştüğünü görüyoruz. Yaşar Kemal’den Reşat Enis’e, Orhan Kemal’den Ayla Kutlu’ya birçok yazarımızın eserleriyle Çukurova bölgesinde edebî bir yolculuğa çıkıyoruz.

  “Resimden Edebiyata İmgenin Dönüşümü” dizimizin bu sayımızdaki konusu Orhan Veli; “Doğu Romanları” dizimizin konusu ise Amir Tag Elsir’in Larva Avcısı adlı romanı.   Diğer serbest incelemeler ise “sinema ve edebiyat”, “Ahmet Mithat Efendi”, “Fernando Pessoa” ile “varlık dramı ve sanat” konularına değiniyor.

  Bu sayıdaki yazarlarımız:

  Adalet Temürtürkan / Ali Ozanemre / Aydın Tan / Ayşe Duygu Yavuz Yıldırım / Barış Yücesan / Bedri Aydoğan / Beril Demirkan / Bülent Ayyıldız / Deniz Abik / Erkan Özaydın / Feridun Andaç / Fuat Sevimay / Fulya Bayraktar / İbrahim Yasin Güler / İlhan Karasubaşı / İnci Aydın / Kader Menteş Bolat / Melek Koç / Nevin Özkan / Nilay Kanarya  / Oğulcan Gürler  / Raniero Speelman / Resul Kaya / Sadık Çil / Selimcan Yelseli / Süreyya Köle / Şirvan Erciyes / Yahya Doğan / Yavuz Ahmet

  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
  ShopPHP E-Ticaret | v4