750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ

  Gençoğlu Sokak On Üç Numara

  ÜRÜN KODU / ISBN : 9786259985602

  Yazar: Dilek Bilge
  Dizi: Trabzon'dur Yolumuz - 23
  Türü: Anılar/Kentler

  • İNDİRİM %25
  • 105.00 TL 140.00 TL

  27 Haziran, 2024 tarihinde kargoda.

  Sayfa Sayısı: 184

  Kâğıt Kalitesi: 65 gr. Holmen

  Ebat: 13,5 x 19,5 cm

  Baskı: Haziran 2023-1.Baskı

  Fiyatı: 90,00 TL

  İSBN:  978-625-99856-0-2

  Dağıtım: Odak Kitap

  Yazarımız Dilek Bilge’nin, Trabzon’da doğup büyüdüğü Gençoğlu Sokak ve çevresinin bir dönemini, kendi anılarıyla birlikte anlattığı bu kitap, “Trabzon’dur Yolumuz” dizimizin 23. kitabı.

  Bir kentin yolunu, tarihini, coğrafyasını, denizini, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insan tiplerini, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Tarihçi başka, coğrafyacı başka, turizmci başka, asker başka, öğretmen bambaşka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazmak ister.

  Ama bir yazar-edebiyatçı, kendince bir duyarlıkla yaklaşır kentine. Çevresine gönül gözüyle bakar. Kendisini değişik insanların yerine koyar, onların yüreğiyle de hissetmeye çalışır, öylece yazar... Yazar yazdığı zaman, birçok kimse o yazıda kendi duygularını, düşünüp de söyleyemediklerini bulur. Kendisinden önce yazılmış olanları da anımsamak ister...

  Bu düşünceden yola çıkarak Trabzon'un yazarları/ edebiyatçıları, Trabzon'un çeşitli semtlerini kaleme aldı. Okurla buluşan bu dizi hem bir ilk olması hem de Trabzon'un son elli yılına tanıklık etmesi ve yazarlarının kente kolektif bir armağanı olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

  Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
  ShopPHP E-Ticaret | v4