500 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ
  • Bir Mavi Perdelik Zaman Humurgan

Bir Mavi Perdelik Zaman Humurgan

ÜRÜN KODU / ISBN : 9786259985695

Yazar: Yasemin Uzun
Dizi: Trabzon’dur Yolumuz
Türü: Anı

  • İNDİRİM
  • 140.00 TL

01 Mart, 2024 tarihinde kargoda.

Sayfa Sayısı: 132

Kâğıt Kalitesi: 65 gr. Holmen

Ebat: 13,5 x 19,5 cm

Baskı: Kasım 2023 - 1.Baskı

İSBN: 978-625-99856-6-4

Dağıtım: Odak Kitap

Yazarımız Yasemin Uzun; “Trabzon’dur Yolumuz” dizisindeki bu 26. kitapta, uzun yıllar yaşadığı ve öğretmenlik yaptığı Sürmene’yi Tekne’den sızan anılarla birlikte anlatıyor.

Bir kentin tarihini, coğrafyasını, denizini, toplumsal hayatını, geçirdiği değişimleri, insanlarını, atmosferini, doğal güzelliklerini, unutulan değerlerini, yeme içme kültürünü, gecesini gündüzünü, yazını kışını, folklorunu, eğlence hayatını, daha bin türlü özelliğini, herkes kendince görür. Edebiyatçı başka, tarihçi başka; coğrafyacı başka, turizmci başka; öğretmen başka, doktor başka bir gözle görür ve kendi bakış açısıyla yazar. Her biri kendince farklı bir duyarlılıkla yaklaşır kente, yeter ki yazmaya ve kentine gönül vermiş olsun...

Bu düşünceden yola çıkarak Trabzon’un yazarları/ edebiyatçıları, Trabzon'un çeşitli semtlerini kaleme almaya devam ediyor. Okurla buluşan bu dizi hem bir ilk olması hem de Trabzon’un son elli yılına tanıklık etmesi ve yazarlarının kente kolektif bir armağanı olması açısından yüksek değer taşımaktadır.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4