750 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

Makaleler » Resim sergisi » İstanbul Edebiyatı Tabloları

İstanbul Edebiyatı Tabloları

2019 yılında İstanbul'u konu alan 20 roman, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ressamlarınca okundu ve tuvallere yansıtıldı. Tema olarak İstanbul-Edebiyatın Başkenti konusu belirlenmiştir. Yirmi kişiden oluşan grubun çalışmalarında her ressam içi


 

İstanbul / Edebiyatın Başkenti

2019 yılında İstanbul’u konu alan 20 roman, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ressamlarınca okundu ve tuvallere yansıtıldı. Tema olarak İstanbul-Edebiyatın Başkenti konusu belirlenmiştir. Yirmi kişiden oluşan grubun çalışmalarında her ressam için İstanbul’da geçen bir roman seçilmiştir. Ressamlar romanları okurken kitap yapraklarına notlar alıp desenler çizmiş, proje tamamlandığında üretilen resimlerle birlikte bu romanlar da sergilenmiştir.

Bu projede çalışan ressamlar farklı kuşaklar olarak, esinlendikleri İstanbul konulu romanlarda bahsedilen mekânların ve dönem özelliklerinin, zamanın, değişen mekânların, yabancılaşmanın, sosyal-politik atmosferin etkileri ile; kişisel duyarlılıklarını katarak içerik-form ilişkisi üzerinden yapıtlarını oluşturmuşlardır. Bu çalışmalarla edebiyat-resim ilişkisi üzerinden güçlü bir dil oluşturulmuştur.

 

abdulkerim tip ahmet umur sena gokcee bengu toksoz2

cansu kahraman 2 ercan sert 2 ezgi ekim fatih kayis

fatma sima 2 ferhat yuksekbag 2 hayri agan 2 ibrahim ozsozfun 2

memed turkmen 2 nilay 2 nurullah 2 omer inan 2

songul can 2 su alara yalcin bulut 2 yigit 2

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir.

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4