150 TL ve Üzeri Alışverişlerinizde ÜCRETSİZ KARGO İmkanı

TÜKENDİ
  • Uğultulu Tepeler (Klasik Kadınlar)

Uğultulu Tepeler (Klasik Kadınlar)

ÜRÜN KODU / ISBN : 9789750748967

Basım Yılı: 2021
Cilt Durumu: Karton Kapak
Dil: Türkçe
Ebat: 12,5 x 19,5
ISBN-13: 9789750748967
Kağıt Türü: Kitap Kağıdı
Sayfa Sayısı: 408

Yazar : Emily Bronte
Yayınevi : Can Yayınları

  • İNDİRİM
  • 24.60 TL

24 Ocak, 2022 tarihinde kargoda.

İngiltere'de 19. yüzyılın ikinci yarısı (Victoria dönemi) orta sınıfın yükselişini gösterişli yaşamların moda oluşunu simgeler. Brontë kardeşler kadının edebiyatla uğraşmasının hoş görülmediği bu yıllarda önce erkek kimliğiyle şiirler yazmış sonra kendi adlarıyla klasikler arasında yer alacak üç önemli romana imza atmışlardır. Emily Brontë 1848'de öldüğünde dünya edebiyatının en güzel yapıtlarından birini ilk ve tek romanı
Uğultulu Tepeler'i bırakmıştır ardında. Bu Victoria dönemi romanı kimine göre dünyanın gelmiş geçmiş en büyük aşk romanı; kimine göre her okunuşunda değişik tatlar veren çağlar ötesi bir eser ya da insanın içine işleyen bir anlatımla dile getirilmiş uzun bir şiirdir.
Ölümünden bir yıl önce bitirdiği UğultuluTepeler'deki karakterlerin yalnızca hayal ürünü kişiler olmadığı Brontë'nin çevresindeki gerçek kişilerden derin izler taşıdığı da bir gerçektir. Sevgi kin nefret intikam tutku  gibi güçlü duygularla örülü bu gençlik öyküsü aynı zamanda marazi bir aşkın hikâyesidir.

#dünyaklasikleri #ingilizklasikleri #victoriadönemi #tutku #nefret #gösteriş #intikam #gençlik #ihtiras

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır
ShopPHP E-Ticaret | v4